вівторок, 30 листопада 2021 р.

Я кажу насильству "Ні!"

В Україні кожна друга дитина стає жертвою психологічного насильства, кожна третя – фізичного, а кожна четверта - стикається із жорстокими переслідуваннями, цькуваннями, агресією в школі та майже половина із них нічого нікому не розповідають, залишаючись один на один із своїми проблемами. 

Статистика свідчить, що минулоріч близько 5 тис. українських дітей стали жертвами злочинів, 40% із них зазнали домашнього насильства.

Що таке насильство? Яким буває насильство?

Насильство – це жорстоке поводження з дитиною, нехтування її інтересами та проблемами.

♦ Фізичне насильство – коли дитину б'ють, штурхають, не пускають до квартири чи будинку, виганяють з дому, погрожують вбити, не дають їсти чи спати, змушують вживати алкоголь чи наркотики.

♦ Сексуальне насильство – це примус дитини до сексуальних дій, зґвалтування.

♦ Психологічне насильство – коли дитину ображають, цькують, діють на психіку дитини шляхом погроз, переслідування, залякування, шантажу, ігнорують потреби дитини.

♦ Економічне насильство – коли примушують дитину до жебракування, обмежують у доступі до кишенькових грошей, позбавляють житла, їжі, одягу, псують особисте майно.



ПАМ'ЯТКА БАТЬКАМ

♦ Пам'ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім'я, в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, щоб створити в сім'ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.

♦ Не дивіться на дитину, як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить світові. Сприймайте дитину як особистість – єдину, унікальну і неповторну.

♦ Завжди пам'ятайте: насильство над дітьми – це протиприродній акт, який забороняється законом. У Сімейному Кодексі зазначено: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина має право на належне батьківське виховання».

♦ Не виражайте часто свого невдоволення, критики. Це породжує неприязнь та ворожість в стосунках дітей і батьків.

♦ Давайте дітям можливість відчувати ваше визнання і схвалення. Ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана.

♦ Будьте тактовними у стосунках з дітьми. Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.

♦ Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.

♦ Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.

♦ Пам'ятайте, що в сім'ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, зрештою, зрозуміти, що таке життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар